woensdag 18 maart 2026
Buurtaanpak in Stiens leidt tot uitvoeringsplan en meer aandacht voor warmtepompen
Lees meer
woensdag 18 maart 2026
(aangepast 22 april 2026)
De gemeente Leeuwarden is begonnen om voor de verschillende buurten in Stiens een uitvoeringsplan te maken. Daarin beschrijft de gemeente hoe we de overstap gaan maken naar duurzame warmte. Samen met bewoners en de Stienzer Energykoöperaasje wordt onderzocht met welke oplossingen we aardgas kunnen vervangen.
Het proces is in oktober 2025 afgetrapt met één grote bijeenkomst voor het hele dorp. De komende maanden is het tijd om per buurt bijeenkomsten te organiseren, zodat de gemeente zich kan richten op de specifieke woningen van de buurt. Op 12 maart jl. was de start van het Uitvoeringsplan in de buurten Aldlân en Steenslân. Op 2 april voor de buurten Heechhôf en It Skil. Vervolgens op 16 april voor Stiens-Zuid (Stienservaart, Stinzen en Oriënt) en op 28 mei voor het Centrum en de Fûgelbuert.
De inwoners ontvangen een persoonlijke uitnodiging van de gemeente Leeuwarden. Iedereen wordt opgeroepen om te komen en te ontdekken van de ervaringen van buurtbewoners zijn. Wil je meer weten?
Wij horen graag wat je belangrijk vindt, zodat we samen – bewoners, gemeente Leeuwarden en de Stienzer Energykoöperaasje – plannen kunnen maken die passen bij de buurt.
Schrijf je nu gratis in voor het NIEUWSBULLETIN van de Stienzer Energykoöperaasje U.A. en ontvang regelmatig het laatste nieuws in je mailbox!
Stienzer Energykoöperaasje U.A.